"Minimalna znajomość języka obcego sprawia więcej przyjemności niż świetne mówienie w tym języku. Cieszą się ci, którzy są na półmetku wiedzy."

Fryderyk Nietzsche


Jak nauczyć się mówić po norwesku?

Język norweski nie jest trudny. Jednak chcąc się go dobrze nauczyć, powinno się uczyć systematycznie.

  • Przysłowie "ćwiczenie czyni mistrza" jest stare, ale tutaj pasuje jak najbardziej. Znajomość języka nie pojawia się znikąd. Uczenie się języka to długi proces. Rozmawiaj, słuchaj, ucz się na pamięć słów, czytaj! Język, którego się uczysz, musi stać się twoją codziennością – musisz codziennie poświęcać na naukę chociaż kilka minut.

  • Nie wstydź się. Większość ludzi nie chce ćwiczyć języka norweskiego, ponieważ wstydzą się albo boją się popełnić błąd. Nikt nie będzie się śmiał z twoich błędów. Twoje starania zrobią dobre wrażenie, nawet jeżeli popełnisz błędy.

  • Ciesz się z nowego doświadczenia. Jeżeli będziesz uważać, że nauka to nieciekawa sprawa, nie powiedzie ci się z powodu braku motywacji. Nauka języka to nie egzamin, język obcy na pewno przyda się w życiu, więc trzeba się cieszyć z tego powodu!

  • Odnajdź swój sposób uczenia się. Każdy ma swój sposób na naukę, więc najlepiej jest poeksperymentować i znaleźć najbardziej odpowiednią dla siebie metodę uczenia się. Zaplanuj naukę języka norweskiego tak, aby nie przeszkadzała w wykonywaniu codziennych obowiązków.

  • Regularnie używaj języka. Podobnie jak samochód, język musi stale “pokonywać” jakąś odległość, co chroni go przed kurzem i rdzą.

  • Bądź realistą. Nie próbuj uczyć się wszystkiego na raz. Miej jasne i realistyczne cele.

  • Przeszłość - to nie wskaźnik. Niektórzy uważają, że jeżeli nie udało im się nauczyć się języka w szkole, nie uda się i później. Jednak nie brakuje takich, którym nie powiodła się nauka języka w szkole, a teraz mają więcej motywacji, ponieważ nowoczesne metody nauczania są przyjemniejsze i bardziej skuteczne.

ROCZPOCZNIJ NAUKĘ


Przeczytaj kilka faktów i porad z doświadczenia :

Jakie błędy najczęściej popełniają Polacy, którzy chcą nauczyć się języka norweskiego? ksiazki