Nauczyciel języka norweskiego - Jan

Jan

O sobie

Pochodzę z Oslo. Mieszkam i pracuję w Polsce już od kilku lat. Przyjechałem tutaj do swojej ukochanej.

Moją ulubioną potrawą jest Pinnekjøtt – solone i suszone, a czasami także wędzone żeberka jagnięce. Dawniej przyrządzane były na gałązkach brzozy, stąd pochodzi ich nazwa. Absolutnie fantastycznie smakują z odrobiną kålrotstappe (puree z brukwi), śmietaną czy sałatką z czerwonej kapusty. Mniam mniam :)

Moim ulubionym miejscem jest chatka mojej cioci nieopodal Drøbak. Zbudowana jest na skraju fiordu, a jej balkon dosłownie wisi nad wodą. Spędziłem tam wiele nocy przy ognisku.

Jeśli kiedyś ktoś z was wybierze się do Norwegii, polecam jej zachodnie wybrzeże oraz długie, głębokie fiordy i góry. Podróż powinna rozpocząć się w Bergen. Tam można wynająć statek lub autobusem pojechać do Trondheim, zatrzymując się, aby zachwycić się wszystkimi pięknymi miejscami, których jest tam naprawdę wiele.

Bardzo lubię uczyć was norweskiego. Pozwala mi to na nowo odkryć swój ojczysty język.

Ulubiona potrawa Jana - Pinnekjøtt

Hobby

Lubię rysować, słuchać muzyki, oglądać filmy, jeździć na rowerze, wyjeżdżać poza miasto i odpoczywać nad jeziorem oraz grać w gry z przyjaciółmi, czyli po prostu – cieszyć się życiem.

Dla uczniów Mojnorweski.pl

Radziłbym uczniom Mojnorweski.pl znaleźć powiązanie między językiem norweskim a swoim hobby. O wiele łatwiej będzie wam zapamiętać słowa i uczyć się języka, jeżeli będziecie go kojarzyć z tym, co podziwiacie i czym jesteście zainteresowani.

Ulubiony cytat

"Just take it as it comes."


ZACZNIJ NAUKĘ