6 norweskich filmów na zimowe ferie

filmai norvegų kalba

Świąteczny chaos mamy już za sobą, pora by znaleźć czas dla siebie i oglądnąć wieczorem dobry norweski film. Przedstawiamy listę filmów norweskich – różnych gatunków, ale doskonale nadających się na długie zimowe wieczory.

1. Magiczne święta Kacpra i Emmy („Karsten og Petras vidunderlige Jul“)

Kacper i Emma czekają na Święta! Czy Święty Mikołaj zostawi im, jak zwykle, prezenty pod drzwiami? To trzeci film o Kacprze i Emmie, w reżyserii A. Næss i stworzony na podstawie książek dla dzieci autorstwa Bringsvaerd i Holt.

2. Jestem Kuba (I am Kuba)

Rodzice Kuby (13) wyjechali z Polski do pracy za granicą. Na chłopca spada obowiązek opieki nad młodszym braciszkiem do powrotu rodziców. Zadanie nie należy do łatwych, gdyż Kuba musi przezwyciężyć swój lęk i sporo dylematów nastolatka.

3. Kumpel (Kompis)

Kent ma jedynego przyjaciela, Toma, ale ich przyjaźń zostanie wystawiona na próbę. Dzisiaj wydarzy się coś, co na zawsze odmieni ich stosunki.

4. Poznajcie Harolda (Her er Harold)

Już od ponad 40 lat Harold wraz z żoną Marny z powodzeniem zajmują się sprzedażą mebli. Jednak ich sielance przychodzi kres, gdy obok malutkiego sklepiku Harolda swój sklep otwiera IKEA. Harold i Marny tracą swój biznes i dom, gdyż nie mają z czego zapłacić bankom. Narastający gniew sprawia, że Harold snuje plany zemsty. Chwyta broń, wsiada do swego starego samochodu i wyrusza do Szwecji, by porwać założyciela IKEI, Ingvara Kamprada.

5. Wyspa Niedźwiedzia (Bjørnøya)


filmai norvegų kalba

Trzej bracia dążą do spełnienia swego marzenia – chcą wybrać się na Wyspę Niedźwiedzią, by zająć się tam surfingiem. Po trafieniu na wyspę muszą pozostać czujni i gotowi na spotkanie z mieszkańcem Wyspy Niedźwiedziej – niedźwiedziem polarnym.

6. Pół-Norweg (Deltidsnorsk)

Czterech starych przyjaciół wyrusza w kierunku słynnego norweskiego klifu Preikestolen w celu odnowienia swej przyjaźni. Dokonywane przez nich wybory, humor i ironia ujawnia stosunek każdego z nich do kultury norweskiej.


MojNorweski.pl – najlepsze miejsce do samodzielnej nauki!