Opinie i porady uczniów Mojnorweski.pl

Zaczęłam samodzielnie uczyć się języka norweskiego z Państwa lekcjami od A … Jestem bardzo zadowolona, ponieważ poznaję gramatykę, słucham poprawnych nagrań oraz czytam poprawne teksty. Najtrudniejsza dla mnie jest gramatyka, czasy oraz wszystkie przedrostki.

W Norwegii jestem już drugi rok, codziennie w języku norweskim rozmawiam z klientami w swojej restauracji. Ucząc się języka , główną rolę odgrywają wyrażenia, ponieważ ich tu bardzo dużo … to samo można powiedzieć na wiele różnych sposobów. Ważne są także dialekty, a jest ich sporo. Ważna jest praktyka oraz kontynuowanie lekcji, wykonywanie testów, nauka pisania oraz ćwiczenia słuchowe. Gdy powiedziałam, że rozmawiam po norwesku tylko od roku i czterech miesięcy, to większość mówi, że świetnie rozmawiam. Lecz trudno mi zrozumieć rozmowę na niektóre tematy. Mogłoby być więcej testów z słuchaniem tekstów oraz odpowiedziami … Natomiast ogólnie jestem zadowolona.


Najpierw wypróbowałam bezpłatne lekcje Mojnorweski.pl , potem dostałam ofertę nabycia pełnego pakietu lekcji za niewielką cenę i zaczęłam się uczyć. Początek szedł śpiewająco, ponieważ wiele słów słyszałam już wcześniej. Lekcji słuchałam jeden raz, wtedy czytałam materiały, które były zamieszczane pod wideo i na karteczkach zapisywałam nowe słowa, z jednej strony po polsku, z drugiej po norwesku. Bardzo trudno skupić się na materiale, gdy w tym samym czasie robi się co innego, wtedy ponownie trzeba oglądać wideo, lecz radzę, nie żałować co najmniej godziny dziennie i w spokojnym otoczeniu wgłębiać się w tajniki norweskiego za pomocą lekcji. Próbowałam policzyć kartki, które przyswoiłam, jest ich ponad 300.

Być może trochę dziwne, ale nauczycielka Ema stała się przyjaciółką, miałam ochotę włączać lekcje, ponieważ one są nie tylko pożyteczne, lecz także pozytywne, podnoszą nastrój. Lecz najciekawsze jest oczekiwanie na nowy fakt o Norwegii, zapoznanie się z krajem i jego tradycjami. Zatem, chociaż lekcje nabyłam już dawno, odsłuchałam jeszcze nie wszystkie, lecz na rozmowę o pracę poszłam nastawiona na rozmowę po norwesku i chyba szybko będę mogła cieszyć się pozytywną odpowiedzią :) Dziękuję!


Kiedyś i ja byłem początkującym w nauce języka norweskiego. Myślałem, że jest on bardzo trudny. Lecz jeżeli chcesz osiągnąć postawiony przed sobą cel – musisz zmusić siebie. I nie ma żadnych „co tam, jutro sobie zacznę”.

Uczyłem się przy komputerze, ponieważ po rozpoczęciu nauki bez tego urządzenia nie sposób się obejść. Po odsłuchaniu lekcji co najmniej trzy razy, próbuję wykonać test i osiągam całkiem dobre wyniki, czasami nawet 80 %. Swój wysiłek oceniam dobrze. Lecz jeżeli nie będziesz rozmawiać bezpośrednio z Norwegiem, to prawdopodobnie wszystko na nic. Trzeba choć trochę porozumiewać w tym języku, w innym wypadku sam będziesz winny. A język nie jest taki straszny jak go malują, tylko niektórym myli się z innym językiem. Lecz gdy rozmawiam, Norwedzy mnie rozumieją, wiedzą, co mam na myśli. A więc życzę początkującym nie wieszać nosa i pilnie się uczyć!


Uczę się języka norweskiego z Mojnorweski.pl przy pomocy komputera, przesyłam również aplikacje na telefon. Gdy jestem poza domem, słucham. Jestem bardzo wdzięczny Państwu za te lekcje, są bardzo przydatne, dzięki nim można osiągnąć bardzo dobre wyniki w krótkim czasie.

Pierwszym i najważniejszym argumentem jest fakt że dzięki znajomości języka obcego łatwiej znajdziemy dobrą pracę w przyszłość. Znanie języków w dzisiejszych czasach jest bardzo ważne i wymagane przez pracodawców w praktycznie każdym zawodzie i nie tylko za granica ale także w Polsce. Jeżeli chcemy znaleźć dobrą pracę, powinniśmy opanować przynajmniej w podstawowym stopniu .

Kolejnym argumentem może być to że, znajomość języków obcych jest przydatna podczas podróży do innych krajów. Znając język norweski możemy porozumieć się z obcokrajowcem w przydatnych sprawach (zamówić coś z karty dań, zrobić zakupy, zapytać o drogę).Wasze lekcje są bardzo fajnie skonstruowane i ciekawie się ich słucha .Szukałem różnych sposobów nauki ,ale ten jest dla mnie najdostępniejszy.Pozdrawiam SŁAWOMIR z Oslo Norge.
Użytkownicy Mojnorweski.pl otrzymują lekcje opracowane przez grupę metodologów i specjalistów w swojej dziedzinie.

Dzięki zastosowaniu teorii pamięci sensorycznej materiał jest łatwy do zapamiętania i dla tych, którzy mają pamięć wzrokową i dla tych, którzy mają pamięć słuchową.

Kluczem sukcesów w nauce z norweskiABC.pl jest powtarzanie, co oznacza, że lekcje można wykonywać wielokrotnie.

Interaktywność zadań sprawia, że nauka języka staje się nie nudnym obowiązkiem, lecz efektywnym spędzaniem czasu.


95% użytkowników wyraża zadowolenie, że wybrali nasz kurs, a także poleciliby Mojnorweski.pl rodzinie i przyjaciołom.


Naucz się języka norweskiego w ciągu 3 miesięcy!