Każdy może się nauczyć języka obcego: skuteczne porady, jak tego dokonać (część I)

lekcje języka norweskiego

Korzyści, wynikających ze znajomości języka norweskiego nie musimy nawet wymieniać – jest ich tak wiele, że dzięki nim Wasze życie może się zmienić diametralnie. Jednak wiele osób z różnych powodów z roku na rok odkłada decyzję o samodzielnym rozpoczęciu nauki języka:


  • sądzą, że im się nie uda;;
  • nie wiedzą, jakie środki wykorzystać do pomocy w nauce;
  • nie mają czasu na naukę;
  • są przekonani, że to drogo kosztuje.

Prawdopodobnie tę listę można by kontynuować w nieskończoność, ale czy warto to robić, jeśli możemy po prostu ogłosić wspaniałą wiadomość? Możecie nauczyć się języka norweskiego, a my przedstawimy wiele skutecznych porad, jak tego dokonać. A więc pozostaje tylko zapoznać się z nimi.


Codzienna nauka


woman learning

Uczyć się możecie na różne sposoby – zorganizować dwie zaledwie kilkugodzinne lekcje tygodniowo lub każdego dnia poświęcić przynajmniej pół godziny na naukę. Pozostaje nam tylko dodać, że drugi sposób jest znacznie skuteczniejszy. Dlaczego? To proste – proces nauczania nie zostaje przerwany: każdego dnia nauczycie się czegoś nowego, a i nie zapomnicie tego, czego już się nauczyliście. Właśnie dlatego wasze lekcje powinny być podzielone na dwie części: najpierw kilka minut należy poświęcić powtórzeniu już wyuczonego materiału, a pozostały czas przeznaczyć na naukę nowych rzeczy. No, ale co robić, jeśli akurat pracujecie nad bardzo ważnym projektem lub macie egzaminy i jesteście tak bardzo zajęci, że trudno o znalezienie nawet pół godziny na naukę? W takim wypadku pozostaje tylko spojrzeć na te lekcje pod innym kątem: pamiętajcie, że uczyć się możecie w inny sposób i w innym miejscu, na przykład, w drodze do pracy można słuchać materiału audio.


Aplikacje edukacyjne mogą stać się doskonałym sposobem na spędzenie wolnego czasu


Mamy dzisiaj doskonałą możliwość wyboru spośród wielu różnorodnych aplikacji edukacyjnych, które czasami mogą przypominać gry, ale służą przede wszystkim nauce języka norweskiego. Mogą stać się doskonałym sposobem na urozmaicenie wolnego czasu – rozluźnicie się, ale też pożytecznie spędzicie czas.


Rozmawianie – czytanie – pisanie


man listening learning

Rozmawianie, czytanie, pisanie są nieodłączne dla każdego, ko chce doskonale opanować język norweski. Właśnie dlatego kształceniu każdej z tych umiejętności należy poświęcić tyle samo uwagi.

Wymieniliśmy już kilka świetnych i bardzo skutecznych porad, jak uczyć się języka norweskiego, ale mamy jeszcze jedną dobrą wiadomość – takich porad jest znacznie więcej, dlatego pozostałe wymienimy w następnej części.


Jak skutecznie nauczyć się języka norweskiego (część II)Chcielibyście szybko i przyjemnie nauczyć się języka norweskiego? Zapomnijcie o nudnych, drogich kursach – uczcie się bardziej skutecznie z http://mojnorweski.pl/ Kurs języka norweskiego składa się z materiałów audio, notatek, słowniczka oraz materiałów wizualnych.


MojNorweski.pl – najlepsze miejsce do samodzielnej nauki!