Każdy może się nauczyć języka obcego: skuteczne porady, jak tego dokonać (część II)

lekcje języka norweskiego

W poprzedniej części wymieniliśmy już porady, pomocne w skutecznej nauce języka norweskiego, jednak wspomnieliśmy też, że jest ich o wiele więcej. A więc czas zapoznać się z pozostałymi.


Im bogatsze słownictwo, tym lepiej


Często zdarzają się sytuacje, gdy człowiek zna już podstawy języka, ale ułożenie kilku spójnych zdań pozostaje dla niego zadaniem nie do wykonania. Powody mogą być różne, ale najważniejszym jest ten, iż posiadając zbyt skąpe słownictwo, znalezienie odpowiednich słów może sprawiać wiele trudności. Chociaż ten problem można rozwiązać w dowolnej chwili, najlepiej w ogóle się z nim nie spotkać. A pomoże w tym, jeśli od samego początku nauki będziecie się zachowywali prawidłowo: im bogatsze będzie wasze słownictwo, tym łatwiej wam przyjdzie powiedzenie dziesiątków zdań. Dlatego też nowych słówek uczcie się zawsze i wszędzie – poczynając od podręczników, kończąc na próbie nazwania po norwesku wszystkich artykułów, które widzicie po wejściu do sklepu.


Uczymy się uszami


Większość ludzi uważa, że języka należy uczyć się oczyma. Jednak specjaliści mają na ten temat odmienne zdanie – okazało się, że języka należy się uczyć uszami, nie oczyma. A więc nie pozostaje nic innego niż zaprząc swe uszy do pracy, by już wkrótce moglibyście się pochwalić doskonałą znajomością języka norweskiego. Jest na to wiele sposobów: słuchajcie muzyki, wykładów, oglądajcie filmy w języku norweskim. Słysząc ciągle język norweski, będziecie mieli potrójne korzyści: wzbogacicie swe słownictwo, zapamiętacie słówka, udoskonalicie wymowę.


Krzyżówki


lekcje języka norweskiego

Chociaż krzyżówki mogą się wydawać jedną z wielu rozrywek, warto zwrócić uwagę na to, że rozwiązywanie krzyżówek w języku norweskim może być bardzo przydatne w nauce – będziecie mieli okazję nie tylko nauczyć się nowych słówek, ale też powtórzycie te, które już znacie.


Wszystkie tematy są ważne


Rozmowy w języku norweskim możemy podzielić na różne tematy: od zakupów w sklepie z artykułami spożywczymi po wypad nad jezioro, od zakupu nowej sukienki po rozważania o zaletach zakupów on-line. Jeśli jednak chcielibyście się pochwalić naprawdę świetną znajomością języka norweskiego, powinniście uświadomić sobie, że każdy temat jest ważny, dlatego poświęcajcie tyle samo czasu na każdy z tematów.

Jak już zrozumieliście, aby nauczyć się języka norweskiego, należy poznać wiele sztuczek, pozwalających na bardziej skuteczną naukę. Teraz poznaliście wiele z nich, dlatego… pora na zabranie się do dzieła.Zacznijmy od BEZPŁATNEJ lekcji wstępnej